www.gminarybno.pl

Drukuj

Powiatowe ćwiczenia obronne

Opublikowano 2011-05-31 13:03:13. Artykuł wyświetlono: 5879 razy.

W dniach 26-27 maja 2011 Gmina Rybno uczestniczyła w dwudniowym powiatowym ćwiczeniu obronnym pod kryptonimem "MAJ 2011".

W ramach ćwiczeń w dniu 26 maja na terenie naszej gminy przeprowadzono epizod z udziałem Formacji Obrony Cywilnej i strażaków z jednostek OSP. Scenariusz ćwiczeń zakładał awarię techniczną na terenie oczyszczalni ścieków, w wyniku której doszło do emisji wytwarzanego w procesie technologicznym siarkowodoru i zatrucia tym związkiem jednego z pracowników oczyszczalni. Działania ratowników polegały na rozpoznaniu zagrożenia, ewakuacji poszkodowanego i udzieleniu mu pomocy przedmedycznej oraz neutralizacji niebezpiecznej dla zdrowia substancji. Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej PSP w Działdowie podczas ćwiczenia można było zapoznać się z działaniem, wyposażeniem oraz zasadami użycia kabiny dekontaminacyjnej oraz kombinezonów gazoszczelnych stosowanych podczas akcji ratunkowych prowadzonych w strefach skażenia.

W ramach ćwiczeń powiatowych odbyło się także posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, natomiast w dniu 27.05.2011 przeprowadzony został trening Akcji Kurierskiej, związanej z doręczaniem rezerwistom kart powołania do czynnej służby wojskowej w przypadku ogłoszenia mobilizacji lub wojny.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst