Złote Gody, czyli Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Opublikowano 2022-11-09 08:40:46. Artykuł wyświetlono: 824 razy.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w sobotę, 5 listopada, w Lokalnym Centrum Aktywności Społecznej w Hartowcu.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Rybno. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystość poprowadziła Sekretarz Urzędu Gminy w Rybnie – Jolanta Jendrycka. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, w asyście Dziekana – Janusza Kowalskiego, Proboszcza – Sławomira Skonieczki, Radnego Gminy Rybno – Grzegorza Januszewskiego oraz Kierowników Urzędu Stanu Cywilnego w Rybnie – Mieczysława Ciżewskiego i Ewy Raszkowskiej. Włodarz pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu. Oprawę artystyczną zapewniła Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie w składzie: utalentowanej Eweliny Szambory, Jarosława Rolkowskiego, który grał na saksofonie oraz Patryka Krzemińskiego – który zagrał na trąbce.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:
- Halina i Zbigniew Kamińscy z Koszelew
- Joanna i Mieczysław Labiccy z Jeglii
- Zofia i Tadeusz Łukawscy z Rybna
- Marianna i Marian Rzymowscy z Nowej Wsi
- Teresa i Roman Soboczyńscy z Hartowca
- Ewa i Franciszek Szulc z Tuczek
- Ewa i Kazimierz Szulwic z Rybna
- Jadwiga i Kazimierz z Żabin
- Krystyna i Zbigniew Tańscy z Rybna
- Janina i Ryszard Tomaszewscy z Rybna

Gratulujemy i życzymy dużo zdrówka!

Tekst i zdjęcia: Sylwester Kasprowicz, Serwis informacyjny - Syla