www.gminarybno.pl

Drukuj

Koszelewy: Uroczyste otwarcie nowych dróg

Opublikowano 2017-10-23 15:36:17. Artykuł wyświetlono: 3090 razy.

W sobotę, 21 października o godz. 13:00 w Koszelewach odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświecenie nowo wybudowanych dróg, które w przeciągu ostatni dwóch lat za kwotę ponad 1,5 miliona złotych powstały w Koszelewach.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – Grzegorz Kierozalski, Przedstawiciel Wojewody Warmińsko Mazurskiego – Stanisław Orzechowski, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Janusz Nowakowski Prezes firmy Trans-Wap, Adam Nowakowski Prezes firmy WAPNOPOL, Jan Kopiczyński Prezes Przedsiębiorstwa Drogowo – Budowlanego, Prezes Fundacji Nicolaus Copernicus – Robert Szaj, Ks. Proboszcz – Marian Zbrojski, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rybno – Dariusz Tara, Radni Gminy Rybno – Marzanna Borkowska, Grzegorz Rozentalski, Czesław Mederski, Waldemar Reszka i Sylwester Kasprowicz, Skarbnik UG w Rybnie – Zdzisława Kanicz, Sekretarz UG w Rybnie – Jolanta Jendrycka, Kierownik Referatu Inwestycji w Gminie Rybno – Wiesław Szczawiński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Koszelewach – Barbara Kornelska, Sołtys wsi Koszelewy – Adam Kasprowicz, Sołtys wsi Gralewo Stacja - Jolanta Kępczyńska, Sołtys Tuczek - Krystyna Brzezińska oraz mieszkańcy.

Zaproszonych gości oraz mieszkańców nowymi drogami poprowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Rybnie pod przewodnictwem Kapelmistrza – Jarosława Rolkowskiego. Następnie odbyło się poświęcenie dróg przez ks. proboszcza Mariana Zbrojskiego, a także uroczyste przecięcie wstęgi przez samorządowców oraz wykonawców inwestycji. Następnie Radny Gminy Płośnica - Jerzy Duda bryczką konną poprowadził wszystkich do świetlicy wiejskiej, gdzie odbył się krótki występ artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Koszelewach. Nowe drogi w Koszelewach to inwestycje o wartości ponad 1,5 miliona złotych, które były współfinansowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nad bezpieczeństwem podczas przemarszu czuwała Ochotnicza Straż Pożarna w Koszelewach.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst