V rocznica powstania Klubu HDK w Rybnie

Opublikowano 2021-08-06 10:50:42. Artykuł wyświetlono: 1804 razy.

W sobotę, 26 czerwca 2021r. w restauracji „Świtezianka” odbyły się obchody V rocznicy powstania Klubu Honorowych Dawców Krwi w Rybnie.

Wiceprezes klubu Krzysztof Anisiewicz przywitał zaproszonych gości: Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, przedstawicieli Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie: Jerzego Giezka, Wiesława Rucińskiego oraz Joanną Derbin, przedstawicielkę Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Działdowie – Żanetę Buczyło, Sołtysa wsi Rybno – Henryka Wiśniewskiego, dyrektor Zespołu Szkół w Rybnie – Ewę Golder, właścicielkę restauracji „Świtezianka” – Marię Raczyńską, prezes Klubu HDK w Rybnie – Danutę Ogrodowczyk oraz szanownych krwiodawców – członków klubu.

Prezes klubu, Danuta Ogrodowczyk złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim honorowym dawcom krwi i podziękowała tym, którzy honorowo oddają krew, a także wszystkim tym którzy wspierają ideę honorowego krwiodawstwa. Prezes przedstawiła także podsumowanie ilości oddanej krwi w okresie działania klubu – łącznie jest to 280 litrów 610 ml. Krwiodawcy oddają krew w Zespole Szkół w Rybnie już od 2008 roku i do momentu utworzenia klubu, w październiku 2016 roku, oddano 93 litry 990 ml. Dzięki ofiarności krwiodawców z gminy Rybno w latach 2008-2021 ilość oddanej krwi wyniosła 374 litry 600 ml. Jest to ogromna ilość krwi , która uratowała zdrowie i życie wielu osób.

Następnie głos zabrali zaproszeni gości: przedstawicielka Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Działdowie – Żaneta Buczyło, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski oraz Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie - Jerzy Giezek.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenia odznak oraz listów gratulacyjnych.

Odznaki III Stopnia otrzymali:
• Barbara Rucińska
• Hanna Preczewska
• Magdalena Dąbrowska-Wydra
• Grażyna Kowałkowska
• Joanna Petrykowska
• Sylwester Kasprowicz
• Marcin Walewski
• Bogdan Wantowski
• Paweł Filip
• Dawid Szczepański

Odznaki II Stopnia otrzymali:
• Edward Ogrodowczyk
• Sylwester Kasprowicz
• Piotr Kamiński
• Janusz Anzel
• Krzysztof Rudzki
• Marek Kleist

Odznaka Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu:
• Patryk Tułodziecki
• Marcin Szlesiński

Odznaki Honorowe PCK IV Stopnia otrzymali:
• Alina Zawadzka
• Joanna Maciejewska
• Jadwiga Krukowska
• Krzysztof Anisiewicz

Klub Honorowych Dawców Krwi w momencie założenia 21 października 2016 roku liczył 10 członków. Po pięciu latach działalności liczba aktywnych członków wzrosła do 90 osób. Wszyscy nowi członkowie otrzymali rubinowe łezki, które są symbolem przynależności do klubu. Zostały wręczone również podziękowania za współpracę wszystkim zaproszonym gościom. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki z logiem HDK w Rybnie. Po części oficjalnej zebrani na uroczystości miło spędzili czas podczas obiadu i przy kawałku urodzinowego tortu.

Źródło: Klub HDK w Rybnie

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz