www.gminarybno.pl

Drukuj

Będzie dofinansowanie na ścieżkę wokół jeziora Rybno

Opublikowano 2018-06-14 14:56:52. Artykuł wyświetlono: 1805 razy.

Dnia 14 czerwca 2018 ogłoszona została lista projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu "Efektywne wykorzystanie zasobów" Gmina Rybno znalazła się na 4 miejscu na 15 złożonych wniosków. Dofinansowanie otrzymało 6 najwyżej punktowanych wniosków, z których Gmina Rybno otrzymała największe dofinansowanie w kwocie 1.052.863,72 zł.

Wartość inwestycji wynosi 1.299.992,25 zł. Budowa ścieżki edukacyjnej wyeksponuje walory przyrodnicze charakterystyczne dla tego terenu. Wykonanie inwestycji umożliwi sprawne zagospodarowanie jeziora poprzez przywrócenie odpowiedniego ładu przestrzennego. Ścieżka oprócz walorów wizualnych spełniać będzie również funkcję dydaktyczną, na specjalnych tablicach ukazane będą zasoby przyrodnicze występujące na tym terenie oraz ciekawostki o regionie i jego potencjale.

Budowa ścieżki ze względu na sposób wykonania została podzielona na 2 etapy. I etap obejmuje wykonanie ścieżki na terenach mokrych i podmokłych w formie drewnianych pomostów. II etap zakłada wykonanie pozostałej części ścieżki w terenie utwardzonym. Każdy etap zawiera wykonanie nowoczesnego oświetlenia LED, które uruchamiane będzie poprzez czujniki ruchu. Oświetlenie działać będzie jedynie w momencie użytkowania. I etap inwestycji obejmujący wykonanie pomostów drewnianych o łącznej długości 880 metrów wraz z tarasami widokowymi przewidziany jest do rozpoczęcia w IV kwartale 2018 roku.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka