www.gminarybno.pl

Drukuj

Dębień - znany i nieznany

Opublikowano 2015-07-28 15:56:43. Artykuł wyświetlono: 1754 razy.

Każdy z mieszkańców naszej gminy zapewne zna miejscowość Dębień, jednak czy każde wie, iż w tej wsi znajduje się zorganizowany przez mieszkańców „skansen”?

To swego rodzaju „muzeum” na wolnym powietrzu powstało kilka lat temu. W tym roku natomiast, z inicjatywy Sołtysa Grzegorza Januszewskiego oraz Radnego Rady Gminy Rybno Piotra Kamińskiego eksponaty znajdujące się w „skansenie” zostały odnowione. Renowacja przedmiotów była możliwa dzięki wspólnemu zaangażowaniu wielu mieszkańców, którzy systematycznie dbają o wizerunek miejsca stanowiącego niewątpliwie wartą odwiedzenia atrakcję turystyczną w Gminie Rybno – potwierdzają to turyści, którzy odwiedzili „skansen”.

Zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka