www.gminarybno.pl

Drukuj

Gimnazjaliści z Rybna najlepsi w województwie!

Opublikowano 2014-04-08 08:06:30. Artykuł wyświetlono: 2411 razy.

3 kwietnia w Sali Posiedzeń Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu wiedzy Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

W rywalizacji wzięło udział sześć wyłonionych we wcześniejszych etapach Konkursu drużyn reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe naszego województwa: Gimnazjum Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie (Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego), Gimnazjum w Grabowie – Władykach (Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich), Gimnazjum nr 4 w Mrągowie im. Stefana „Grota” Roweckiego (Mazurski Park Krajobrazowy), Gimnazjum nr 8 w Elblągu (Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej), Gimnazjum w Żytkiejmach (Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej) oraz Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie w Rybnie (Welski Park Krajobrazowy).

Zmagania konkursowe składały się z dwóch części. Podczas pierwszej gimnazjaliści rozpoznawali gatunki chronionych roślin i zwierząt, natomiast na drugą składał się test wiedzy. Za rozwiązanie testu indywidualnie uczeń mógł zdobyć maksymalnie: 60 punktów, Za właściwe rozpoznanie gatunków roślin i zwierząt maksymalnie mógł zdobyć: 28 punktów - Razem indywidualnie: 88 punktów (Drużynowo – maksymalnie - 352 punkty).

W obu częściach bezkonkurencyjni okazali się uczniowie reprezentujący Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie w Rybnie (Welski Park Krajobrazowy). Drużyna w składzie Kinga Werner, Aleksandra Szczawińska, Aleksandra Ćwiek i Agata Rogożyńska prowadzona przez Panią Małgorzatę Rolkę i Pana Mirosława Szczepańskiego zwyciężyła tegoroczny finał wojewódzki i tym samym będzie reprezentować w maju nasze województwo (podobnie jak w latach ubiegłych) na finale ogólnopolskim, który organizowany będzie przez Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych (woj. pomorskie). Ponadto Kinga Werner, Aleksandra Ćwiek i Aleksandra Szczawińska zostały dodatkowo wyróżnione indywidualnie za zdobycie największej ilości punktów w Konkursie.
 

tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Rybnie
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka