www.gminarybno.pl

Drukuj

Hartowiec: Orszak Trzech Króli

Opublikowano 2017-01-10 14:36:02. Artykuł wyświetlono: 1778 razy.

W piątek, 6 stycznia w Hartowcu odbył się już po raz trzeci rok z rzędu Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Parafię Rzymsko-Katolicką p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski.

Ponad 200 mieszkańców Hartowca oraz zaproszonych gości przybyło do kościoła, by tam wspólnie obchodzić święto Trzech Króli.
Około godziny 14:00 na parkingu przy kościele ks. Sławomir Skonieczka uformował orszak, który następnie przemaszerował ulicami Hartowca. Wszyscy uczestnicy orszaku otrzymali korony oraz śpiewniki, a wielu z nich także przebrało się w strój postaci wigilijnej, a także w barwy o kolorze niebieskim, zielonym lub czerwonym. Przemarsz prowadzili trzej królowie (w postać jednego z króli wcielił się Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Andrzej Kornacki), a wszyscy biorący udział w orszaku śpiewali kolędy. Na samym końcu akcji wszyscy udali się na parking przy kościele, gdzie na wszystkich uczestników czekała gorąca herbata, kawa oraz ciasto.

W trakcie poczęstunku kolędy oraz świąteczne utwory zaprezentował zespół – L’amici z Hartowca. Ks. Sławomir Skonieczka podziękował wszystkim mieszkańcom za pomoc w organizacji oraz za aktywny udział w orszaku. Rozstrzygnięty został także konkurs na strój Orszaku Trzech Króli w kategorii „dzieci i dorośli”. Podczas uroczystości odbyła się także zbiórka pieniędzy na terapię dla chorego na autyzm Maćka.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka