www.gminarybno.pl

Drukuj

Hartowiec: Uroczyste otwarcie, poświęcenie i odbiór remizy strażackiej

Opublikowano 2018-10-30 11:02:49. Artykuł wyświetlono: 1176 razy.

W niedzielę, 14 października 2018 r. o godz. 10:30 odbyła się uroczystość poświęcenia oraz otwarcia Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Hartowcu. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej mszy świętej w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu celebrowanej przez ks. proboszcza Sławomira Skonieczkę.

Następnie odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Hartowcu, w którym oprócz poczt sztandarowych z terenu gminy Rybno oraz mieszkańców uczestniczyli zaproszeni goście: Senator RP Bogusława Orzechowska, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Prezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Olsztynie – Gustaw Marek Brzezin, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Nadbrygadier – Tomasz Komoszyński, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie – Jan Florek, Prezes Powiatowych OSP – Paweł Cieśliński, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – Grzegorz Kierozalski oraz Prezes Zarządu OSP w Hartowcu – dh Jan Żuralski. Całą uroczystość poprowadzili: Beata Drzewińska oraz Piotr Bojarowski – Komendant Gminny Jednostek OSP z terenu gminy Rybno. W trakcie otwarcia posadzono także pamiątkowe dęby, a rys historyczny OSP w Hartowcu przedstawił – Dyrektor ZS w Hartowcu – Bogusław Łukwiński.

W poniedziałek, 28 października 2018r. o godz. 15:00 w Hartowcu odbył się odbiór robót budowlanych inwestycji pn. „Budowa Remizy OSP w Hartowcu”, w którym udział wzięli: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Kierownik referatu UG – Artur Żyłka, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie – Jan Florek, Prezes OSP Hartowiec – Jan Żuralski, Naczelnik OSP Hartowiec – Jan Maron, kierownik robót – Kazimierz Zieliński oraz druhowie OSP w Hartowcu.

Remiza kosztowała 470 tysięcy złotych. Garaż pomieści dwa pojazdy, a reszta budynku obejmie szatnie, natryski, toalety oraz salę narad.
 

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka