www.gminarybno.pl

Drukuj

Hartowiec: V Orszak Trzech Króli

Opublikowano 2019-01-08 08:54:24. Artykuł wyświetlono: 789 razy.

W niedzielę, 6 stycznia 2019 roku o godz. 14:00 w Hartowcu odbył się kolejny Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Parafię Rzymsko-Katolicką pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski.

Około 200 mieszkańców Hartowca, pobliskich miejscowości oraz zaproszonych gości przybyło do kościoła, by tam wspólnie obchodzić święto Trzech Króli.

O godz. 14:00 na parkingu przy kościele ks. Sławomir Skonieczka uformował orszak, który przemaszerował ulicami Hartowca. Wszyscy uczestnicy orszaku otrzymali korony oraz śpiewniki, a wielu z nich także przebrało się w strój postaci biblijnej, a także w barwy o kolorze niebieskim, zielonym lub czerwonym. Przemarsz prowadzili trzej królowie, a wszyscy biorący udział w orszaku śpiewali kolędy. Na koniec orszaku wszyscy udali się na parking przy kościele, gdzie czekała gorąca herbata, kawa, zupa oraz ciasto.

Ks. Sławomir Skonieczka podziękował wszystkim mieszkańcom za pomoc w organizacji oraz za aktywny udział w orszaku. Podczas uroczystości odbyła się także zbiórka pieniędzy dla chorego Łukasza z Jeglii.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka