www.gminarybno.pl

Drukuj

III Dzień Dziecka w Rybnie

Opublikowano 2015-06-03 09:22:24. Artykuł wyświetlono: 1920 razy.

30 maja 2015 przy Zespole Szkół w Rybnie, tradycyjnie już po raz kolejny odbył się Festyn Rodzinny. Uroczystość rozpoczęła się koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rybna.

Organizatorzy przygotowali szereg bezpłatnych atrakcji takich jak: urządzenia rekreacyjne (zjeżdżalnia, suchy basen, ), pokazy walk rycerskich, występ zespołu Sasini, pokazy ratownicze uczniów, występy artystyczne .Przygotowano wiele konkursów m.in. konkurs z języka angielskiego i niemieckiego, konkurs promujący gwarę lubawską (terminy przyrodnicze), konkurs wiedzy przyrodniczej gminy Rybno, powiatu działdowskiego i województwa warmińsko- mazurskiego, Nie zabrakło również konkursów dla maluchów np. konkurs plastyczny pt. „ Nie wypalaj łąk i miedz śródpolnych”. W przerwach, czas urozmaicali swoimi występami artystycznymi, uczniowie Zespołu Szkół w Rybnie: przedstawienie teatralne „ Szkoła dawniej- szkoła dziś”, występy taneczne i wokalne.

Dla spragnionych była kawiarenka ze wspaniałymi ciastami, kawą, herbatą napojami i lodami oraz stoisko z bigosem i swojskim smalcem itp. Dla każdego dziecka były przygotowane darmowe batoniki.

W czasie festynu można było zadbać o zdrowie i skorzystać z porady medycznej: zmierzyć ciśnienie i zawartość cukru we krwi, a także skontrolować wagę i wzrost. Uczniowie Zespołu Szkół w Rybnie przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Przybyli na imprezę mogli wziąć udział w loterii fantowej, strzelnicy, a wielkim powodzeniem wśród dzieci, cieszyło się malowanie twarzy, malowanie skamielin oraz konkurs „płukania złota”. Pod koniec festynu wylosowano nagrody specjalne: stół, lustro i tablet.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy sportowe. Nagrody w konkursach głównych zostały ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w partnerstwie z Gminą Rybno i Zespołem Szkół w Rybnie na wniosek projektowy Sołectwa Rybno w obszarze tzw. Mikrograntów. Pozostałe nagrody oraz losy w loterii to efekt pomocy różnych lokalnych firm.

Fundusze zebrane podczas Festynu przeznaczone zasilą konto Społecznego Komitetu Rozbudowy Zespołu Szkół.

Komitet Organizacyjny składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, dzięki którym można było przeprowadzić wiele atrakcji towarzyszących Festynowi oraz strażakom za zabezpieczenie porządku.

źródło: Zespół Szkół w Rybnie
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka