Karmnik dla ptaków przy Urzędzie Gminy Rybno

Opublikowano 2019-01-21 08:24:48. Artykuł wyświetlono: 866 razy.

Przy budynku Urzędu Gminy w Rybnie został zamontowany karmnik dla ptaków. Karmnik posiada 2 poziomy do wysypywania ziarna, każdy o powierzchni 100x100cm. Wysokość karmnika wynosi ok. 190 cm, a jego dach obito gontem.

Na poziom blisko ziemi wysypywane jest ziarno zbóż (pszenica, żyto, owies). Z tego poziomu korzystają głównie gołębie, trznadle, wróble oraz mazurki. Gatunki te pobierają pokarm z powierzchni ziemi. Poziom znajdujący się na wysokości ok. 160 cm jest przeznaczony dla sikor, zięb, dzwońców, grubodziobów oraz dzięciołów. Na tym poziomie wysypywane są niełuskane ziarna słonecznika. Każdy z mieszkańców gminy może przyjść i dosypać ziarna do karmnika. Karmnik wykonał oraz podarował pan Łukasz Głowacki, radny gminy Rybno.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz