www.gminarybno.pl

Drukuj

Komunikat o ćwiczeniach RENEGADE-KAPER-15/I

Opublikowano 2015-05-11 10:57:08. Artykuł wyświetlono: 987 razy.

RENEGADE-KAPER-15/I - to kryptonim ćwiczeń wojskowych, które we wtorek (12.05.2015) odbędą się na terenie kraju.

W trakcie ćwiczeń mogą zostać uruchomione syreny alarmowe dwukrotnie, mianowicie poprzez ogłoszenie alarmu jak i odwołanie alarmu. Scenariusz ćwiczeń przewiduje uruchomienie systemu alarmowania w różnych rejonach kraju.

Przypominamy jednocześnie, o sposobie ogłaszania i odwoływania alarmu za pomocą syren:

  • ogłoszenie alarmu - to dźwięk modulowany syreny przez okres 3 minut;
  • odwołanie alarmu - to dźwięk ciągły syreny przez 3 minuty.

Tematem ćwiczeń taktyczno-specjalnych RENEGADE-KAPER-15/I jest m.in. przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym z powietrza. Jednym z ich elementów jest przesłanie sygnału do uruchomienia syren alarmowych do wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego.

Organizatorem ćwiczenia taktyczno-specjalnego z zakresu reagowania kryzysowego jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka