www.gminarybno.pl

Drukuj

Nauka i doskonalenie pływania dla uczniów ZS w Rybnie

Opublikowano 2017-01-30 14:40:10. Artykuł wyświetlono: 1345 razy.

Jak zapewne wiemy, korzyści z pływania są ogromne. Pływanie harmonijnie rozwija całe ciało, gdyż aktywizuje więcej grup mięśniowych niż jakakolwiek inna dyscyplina sportowa, jest gimnastyką dla mięśni i stawów, wspomaga proces rehabilitacji, korzystnie oddziaływując na ruchomość stawów.

Pływanie ćwiczy i wzmacnia serce i płuca, a uprawiane systematycznie opóźnia procesy starzenia, pozwalając zachować ładną sylwetkę. Ćwiczenia w wodzie wpływają korzystnie na ogólny rozwój psychofizyczny - pozwalają odstresować się i podnieść sprawność ogólną, kształtują podstawowe cechy motoryczne, m. in.: siłę, szybkość, wytrzymałość, wyrabiają pożądane cechy osobowościowe, np. odwagę, zdyscyplinowanie. Są doskonałą formą spędzania czasu wolnego. Widząc zalety pływania zorganizowano dwie wyprawy na basen w Iławie, z nauką i doskonaleniem umiejętności pływackich, które odbyły się: 18 i 19 stycznia 2017 roku. Grupy liczyły po 17 osób. Była ciężka praca, ale też relaks i świetna zabawa.

Nadesłał: Andrzej Wiergowski

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka