www.gminarybno.pl

Drukuj

Oficjalne przekazanie darowizny dla Małgosi

Opublikowano 2018-04-27 15:28:13. Artykuł wyświetlono: 622 razy.

W piątek, 27 kwietnia o godz. 10:00 w sali OSP w Rybnie podczas LI Sesji Rady Gminy Rybno, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Przewodniczący Rady Gminy Rybno oraz Radny Gminy Rybno – Sylwester Kasprowicz oficjalnie przekazali babci chorej Małgosi – Agnieszce Karczewskiej darowiznę zebraną przez stowarzyszenie działające w Gminie Heiden o wartości 2 150,00 euro.

Przypominamy, że w piątek - 20 kwietnia po podpisaniu umowy partnerskiej Gminy Rybno z Gminą Heiden, Burmistrz Hans-Jurgen Benson oficjalnie przekazał władzom Gminy Rybno darowiznę zebraną przez tamtejsze stowarzyszenie o wartości 2 150,00 euro dla Małgosi Karczewskiej z Rybna.

- Dzięki grupie „W Rękach Młodych”, która zorganizowała w ubiegłym roku kolejny turniej charytatywny „Gramy dla Małgosi” w Koszelewach i Żabinach oraz Serwisowi informacyjnemu – Syla, w którym ukazał się promocyjny plakat tego turnieju – Andrzej Wolnik po zapoznaniu się ze szczegółami postanowił rozpocząć zbiórkę pieniędzy dla chorej Małgosi. Serdeczne podziękowania dla Andrzeja Wolnika, który przeprowadził zbiórkę w Gminie Heiden. Zebrane środki mogliśmy odebrać po oficjalnym podpisaniu umowy partnerskiej z Gminą Heiden. Pieniążki zostaną oficjalnie przekazane mamie Małgosi przy najbliższej okazji. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich darczyńców – podsumowuje Sylwester Kasprowicz.

Małgosia urodziła się 27.01.2011 roku. Codziennie walczy oto aby stanąć na własnych nóżkach. Urodziła się w 27 tygodniu ciąży i ważyła 700 gram. Przeszła 15 operacji, choruje na MPD, padaczkę, niedoczynność tarczycy, astmę oskrzelową, alergię, wodogłowie pokrwotoczne, refluks żołądkowy, dysplazję oskrzelowo płucną, wadę wzroku i wadę słuchu.

Informujemy, że w każdej chwili można dokonywać wpłat darowizn dla Małgosi na konto Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem: 18431 Karczewska Małgorzata Joanna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka