www.gminarybno.pl

Drukuj

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

Opublikowano 2015-03-11 14:52:41. Artykuł wyświetlono: 928 razy.

"Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!" - to tytuł konkursu plastycznego organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki. Współorganizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy.

Celem dorocznego konkursu jest upowszechnianie zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych i zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia życia i zdrowia dzieci w otoczeniu pracy rolników. W każdej edycji dzieci ilustrują jedno z zagrożeń wypadkowych. Tym razem Kasa zwraca uwagę na bezpieczeństwo pracy z przy obsłudze zwierząt gospodarskich.

Szkoły zainteresowane udziałem w eliminacjach proszone są o kontakt z najbliższą terenową jednostką KRUS. I etap - wojewódzki upływa 8 maja, II - centralny zostanie podsumowany w czerwcu 2015 r.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu opublikowano na stronach internetowych KRUS
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka