www.gminarybno.pl

Drukuj

Ornitolog w Przedszkolu

Opublikowano 2015-11-18 14:51:52. Artykuł wyświetlono: 2452 razy.

W dniu 17 listopada 2015r. w Przedszkolu w Rybnie odbyły się interesujące zajęcia z panem Łukaszem Głowackim. Głównym tematem spotkania było dokarmianie ptaków.

Dzieci miały okazję poznać gatunki ptaków spotykanych przy karmnikach i zobaczyć zdjęcia m. in. sikorki, gila, jerzyka, jemiołuszki, dzięcioła, sowy, usłyszały głosy dudka, sowy i dzięcioła. Dowiedziały się także, czym należy dokarmiać ptaki (nasionami słonecznika, kukurydzy, ziarnami zbóż oraz owocami, np. jabłkami, gruszkami, orzechami). Ornitolog udzielił kilku ważnych wskazówek dotyczących umiejętnego dokarmiania ptaków w okresie zimowym, ponieważ niektóre produkty mogą ptakom zaszkodzić. Prezentacja multimedialna oraz przywiezione przez naszego gościa budki dla ptaków i ssaków stały się główną atrakcją dla przedszkolaków. Dzieci oglądały i porównywały budki dla sikorki, jerzyka, dudka, sowy, myszy leśnej i nietoperza. Dowiedziały się, że są one dla ptaków schronieniem podczas zimy, a wiosną miejscem lęgowym. Pan Łukasz przekazał nam pięć budek lęgowych dla sikorek. Dwie z nich zawiesił na drzewach w ogrodzie przedszkolnym, a pozostałe przekazał dzieciom do kącików przyrody. Dzięki wizycie ornitologa dzieci zainteresowały się światem ptaków oraz zrozumiały, jak ważne jest szanowanie środowiska przyrodniczego.

Nadesłała: Joanna Psiuk
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka