Podpisanie umowy na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej

Opublikowano 2019-12-17 11:12:00. Artykuł wyświetlono: 2017 razy.

W dniu 16.12.2019 r. w Urzędzie Gminy w Rybnie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację inwestycji pn. „Uporządkowanie gospodarko wodno-ściekowej na obszarze aglomeracji Rybno” między Inwestorem, czyli Gminą Rybno, reprezentowaną przez Wójta – Tomasza Węgrzynowskiego oraz Skarbnik – Zdzisławę Kanicz, a Wykonawcą - Spółdzielnią Kółek Rolniczych z Rybna reprezentowaną przez Prezesa – Pawła Tatarek oraz Członka Zarządu – Daniela Ligmana.

Jednocześnie została podpisana umowa na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad w/w inwestycją w zakresie robót budowlanych, sanitarnych i elektrycznych.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje:

1. Sieci kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Sosnowej, Jaśminowej i Świerkowej w Rybnie o długości – 300 m.
  2. Sieci wodociągowej w ciągu ulicy Sosnowej w Rybnie o długości – 129 m.
  3. Modernizację ośmiu przepompowni sieciowych ścieków w Rybnie.

Wartość inwestycji 1.698.027,30 zł, dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 to 85 % kosztów kwalifikowalnych.

Powiązane artykuły: