www.gminarybno.pl

Drukuj

Prace naprawcze na ścieżce edukacyjnej

Opublikowano 2019-10-01 14:46:15. Artykuł wyświetlono: 856 razy.

W wyniku nieprzewidzianych wydarzeń nastąpiło miejscowe zaniżenie pokładu "dużego tarasu widokowego". Problem z tarasem zostanie rozwiązany w najbliższym czasie i stanowi jedynie o negatywnych efektach wizualnych, żadne belki oraz pokład nie został uszkodzony. Korzystanie ze ścieżki w żaden sposób nie zagraża osobom tam przebywającym.

Dodatkowo informujemy, iż przy budowie przedmiotowej ścieżki edukacyjnej zachowana została należyta staranność wykonywania zadania oraz cała inwestycja zgodna jest z projektem budowlanym. Podczas sporządzania dokumentacji technicznej bazowano na posiadanych badaniach geologicznych lecz różnorodność terenu i przekrój warstw nośnych pod każdym palem może być inna. Po oględzinach stwierdzono, iż mogło nastąpić podmycie pali sąsiadujących poprzez wpływający do jeziora ciek wodny, a tym samym ich zagłębienie i miejscowe zaniżenie tarasu. Na całej długości ścieżki (880 mb) jedynie w miejscu "dużego tarasu" zauważono taką sytuację i jest to przypadek incydentalny. Trwa ustalanie sposobu i harmonogramu prac naprawczo - zapobiegawczych. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka