www.gminarybno.pl

Drukuj

Ptasia grypa w warmińsko-mazurskim

Opublikowano 2017-01-31 14:27:15. Artykuł wyświetlono: 1008 razy.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Działdowie zawiadamia, że w dniu 28 stycznia 2017 r. na podstawie wyników badań, otrzymanych z PIW-PIB w Puławach Powiatowy Lekarz Weterynarii w Olsztynie wyznaczył gospodarstwo położone w gminie Gietrzwałd jako ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8.

Pierwsze ognisko w naszym województwie a trzydzieste piąte w Polsce wyznaczono w gospodarstwie, w którym utrzymywanych było 2471 sztuk brojlerów indyczych.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku zgłaszania każdego miejsca przetrzymywania drobiu (drób na własne potrzeby) lub innych ptaków na terenie powiatu działdowskiego, o czym pisaliśmy wcześniej: http://gminarybno.pl/aktualnosci/wazny-komunikat-powiatowego-lekarza-weterynarii,2732.html
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka