Ratują najlepiej w powiecie

Opublikowano 2011-05-10 15:37:44. Artykuł wyświetlono: 2643 razy.

Reprezentacje Gimnazjum i Liceum z Rybna zwyciężyły podczas tegorocznych zawodów ratownictwa przedmedycznego.

W piątkowych (06.05.2011) zawodach uczestniczyły reprezentacje 10 szkół z terenu powiatu działdowskiego. Młodzież rywalizowała w części teoretycznej (rozwiązując testy) oraz w części praktycznej, podczas której oceniano umiejętności udzielania pomocy osobom, które się zakrztusiły, przewróciły, upadły z drzewa, z urazami głowy, ranami ciętymi, omdlałe, porażone prądem, okaleczone piłą łańcuchową, potrącone przez pojazd, z urazem stawu biodrowego, mające atak epilepsji, tracące oddech.

Licealiści z Rybna będą reprezentować powiat działdowski podczas regionalnych mistrzostw, które zaplanowano na 13 maja w Olsztynie.

Zdjęcia z rozegranych zawodów dostępne są na stronach portalu dzialdowo.wm.pl

źródło: dzialdowo.wm.pl, fot. Andrzej Kwiatkowski