www.gminarybno.pl

Drukuj

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 dot. zjadliwej grypy ptaków

Opublikowano 2017-04-07 16:01:55. Artykuł wyświetlono: 660 razy.

Nastąpiła zmiana przepisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Nowe rozporządzenie weszło w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia tj. 6 kwietnia 2017 r.

Rozporządzenie to zmienia wcześniejsze rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Obecnie obowiązujące przepisy nakazują między innymi utrzymywanie drobiu w sposób ograniczający jego kontakt z dzikimi ptakami (§ 1, ust. 2, lit. a, Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 roku w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2016 r. poz. 722)) bez konieczności utrzymywania drobiu w zamknięciu.

ZAŁĄCZNIKI:
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka