www.gminarybno.pl

Drukuj

Rumian i okolice w obiektywie

Opublikowano 2017-11-10 07:35:16. Artykuł wyświetlono: 1537 razy.

2 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Rumianie odbyło sie podsumowanie Rodzinnego konkursu fotograficznego "Rumian i okolice w obiektywie".

Otwarta została również pokonkursowa wystawa wyróżnionych prac, która znajduje się w holu, przy głównym wejściu Szkoły. W czasie wernisażu dyrektor Szkoły Podstawowej w Rumianie Hanna Kirchhof oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie Jarosław Rolkowski wręczyli uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Ogłoszony w czerwcu 2017 roku Rodzinny konkurs fotograficzny spotkał się z dużym zainteresowaniem. Młodzi artyści w czasie wakacyjnych wędrówek uwieczniali obrazy będące wynikiem obserwacji pięknego krajobrazu, naszej "małej ojczyzny". Jego naturalne elementy - cuda przyrody, ale też wszystko to, co wytworzył człowiek: budowle, zwyczajne pola uprawne, ścieżki i leśne drogi, kwiaty z przydomowego ogródka, czy ludzie i ich praca stały się inspiracją dla młodych adeptów fotografii.

Konkurs "Rumian i okolice w obiektywie" jako jedno z działań projektu pod nazwą "Skarby rumiańskiej skrzyni" realizowany był całkowicie z funduszy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie w ramach programu "Wędrowna Akademia Kultury" finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury i Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz samorządów Ełku, Olsztyna i Szczytna. Aplikacja złożona przez naszą Szkołę została wysoko oceniona przez zespół konkursowy, m. in. specjalistów z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a na wszelkie działania związane z Rodzinnym konkursem fotograficznym w Szkole Podstawowej w Rumianie CEiIK w Olsztynie przeznaczył 1330 złotych. Oprawione fotografie formatu A3 przechowywane w specjalnym, drewnianym kufrze będą stanowiły mobilną wystawę służącą edukacji kulturowej.

Tekst: Grzegorz Wiergowski
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka