www.gminarybno.pl

Drukuj

Rumian: Unsere Talente... Delegacja z Heiden w szkole

Opublikowano 2019-10-24 10:30:58. Artykuł wyświetlono: 663 razy.

18 października delegacja niemieckiej Gminy Heiden gościła w murach Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie.

Dyrektor szkoły Hanna Kirchhof powitała gości na terenie placówki. Opowiedziała o historii powstania szkoły, patronie Ks. Janie Twardowskim, który wyznacza kierunek rozwoju szkoły. Burmistrz Heiden wraz z delegacją udał się na spotkanie z uczniami. UNSERE TALENTE- nasze talenty uczniowie zaprezentowali swoje talenty które mogą rozwijać w szkole: talenty artystyczne, sportowe. Uczniowie klasy szóstej i uczniowie z klasy trzeciej zaprezentowali piosenki pt. „Jak dobrze nam zdobywać góry”, „Pięknie żyć”. Regionalna grupa taneczna zatańczyła Polkę. Grupa zapaśnicza wykonała pokaz swoich umiejętności zapaśniczych, który wzbudził duże zainteresowanie delegacji z Heiden. Uczniowie obdarowali gości samodzielnie wykonanymi na zajęciach kulinarnych piernikami i fotografiami ciekawych miejsc z okolic Rumiana.

Goście zwiedzili szkołę, a także teren wokół szkoły (lapidarium szkolne, stację meteorologiczną, ogródek, otwartą strefę aktywności). Burmistrz Heiden podziękował dyrektorowi, nauczycielom za gościnne przyjęcie. Uczniom gratulował rozwoju talentów, pasji uczenia się. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy wykonali pamiątkowe zdjęcie.

Wójt Gminy Rybno Pan Tomasz Węgrzynowski podziękował Dyrektorowi i pracownikom za pomoc w organizacji wizyty gości z partnerskiej Gminy Heiden.

 

Autor tekstu: Hanna Kirchhof
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka