www.gminarybno.pl

Drukuj

Rumian: Zaproszenie na Europejskie Dni Dziedzictwa

Opublikowano 2016-09-16 07:44:38. Artykuł wyświetlono: 636 razy.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im.ks. Jana Twardowskiego w Rumianie i Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie serdecznie zapraszają na Europejskie Dni Dziedzictwa "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - na szlaku perełek Ziemi Rumiańskiej", które odbędą się dnia 24 września 2016r. o godzinie 16:00 przy Szkole Podstawowej w Rumianie.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Ich idea narodziła się 3 października 1985 roku w Granadzie w Hiszpanii podczas II Konferencji Rady Europy, na której minister kultury Francji zaproponował zorganizowanie w całej Europie zainicjowanych we Francji w 1984 roku Dni Otwartych Zabytków.

Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Imprezy skierowane są do bardzo szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje im wymiar uniwersalny.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka