www.gminarybno.pl

Drukuj

Ruszył drugi etap budowy ścieżki wokół jeziora w Rybnie

Opublikowano 2021-03-04 10:22:09. Artykuł wyświetlono: 623 razy.

Tekst alternatywny: Projekty realizowane w ramach RPOWWM na lata 2014-2020

Trwają prace związane z budową drugiego etapu ścieżki edukacyjnej wokół jeziora w Rybnie. Wyznaczono geodezyjnie przebieg ścieżki i rozpoczęto prace związane z uporządkowaniem terenu pod budowę ścieżki pieszo-rowerowej.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców terenów sąsiadujących z budowaną ścieżką o uporządkowanie terenu i usunięcie obiektów kolidujących z przebiegiem ścieżki znajdujących się na terenie działki jeziornej.
Im szybciej teren zostanie uporządkowany, tym sprawniej będą przebiegały roboty budowlane.
Realizacja inwestycji pozwoli na ograniczenie niekorzystnych zmian w siedliskach, poprawę stanu środowiska i wzrost bioróżnorodności w obrębie Welskiego Parku Krajobrazowego. Doprowadzi do uprzątnięcia i racjonalnego zagospodarowania przestrzeni usytuowanej na terenie ważnych szlaków turystycznych. Zadanie obejmuje rozbiórki obiektów kolidujących, budowę ścieżki pieszej, rowerowej i pieszo-rowerowej, pomostu, dojścia schodami od ul. Wyzwolenia, montaż oświetlenia, małą architekturę (kosze, ławki, tablice dydaktyczne).

Termin zakończenia inwestycji przewidziano na 30 września 2021 r.

Wartość inwestycji 773.063,86 zł
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka