www.gminarybno.pl

Drukuj

Rybno: Dożynki Gminno – Parafialne

Opublikowano 2017-08-21 11:37:19. Artykuł wyświetlono: 1000 razy.

We wtorek, 15 sierpnia o godzinie 11:00 Mszą Świętą w intencji rolników, którą celebrował Kanonik Dziekan – Mirosław Owczarek, rozpoczęły się Dożynki Gminno-Parafialne. Podczas mszy Starościna i Starosta Dożynek wręczyli delegatom tradycyjny chleb.

Od godziny 16:00 na placu przy Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie publiczność mogła posłuchać występów Młodzieżowej Orkiestry Dętej prowadzonej przez Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie - Jarosława Rolkowskiego przeplatanych utworami w wykonaniu Eweliny Szambory oraz zespołu Duet Karo, który zaprezentował śląskie przeboje biesiadne.
Podczas Święta Plonów licznie zgromadzona publiczność mogła skorzystać ze stoisk przygotowanych przez Proboszcza Kanonika - Mirosława Owczarka, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno i OSP Hartowiec. Bezpieczeństwa podczas imprezy strzegła Ochotnicza Straż Pożarna z Truszczyn.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka