www.gminarybno.pl

Drukuj

Rybno: Maturzyści pożegnali się ze szkołą

Opublikowano 2017-05-04 08:41:25. Artykuł wyświetlono: 1374 razy.

W piątek, 28 kwietnia o godz. 11:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Bp. Jana Chrapka w Rybnie.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Dyrektor ZS w Rybnie – Ewa Golder, Kierownik Referatu Oświaty – Wiesława Wróblewska, Wicedyrektor ZS w Rybnie – Krzysztof Anisiewicz, wychowawczyni klasy – Małgorzata Kijora, nauczyciele, rodzice oraz koledzy i koleżanki z młodszych roczników.

Powitaniem wszystkich maturzystów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości Dyrektor ZS w Rybnie - Ewa Golder rozpoczęła uroczystość rozdania świadectw ukończenia szkoły wszystkim uczęszczającym do III klasy Liceum Ogólnokształcącego uczniom z Rybna. Następnie ciepłe słowa do maturzystów skierowali Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, wychowawczyni klasy Małgorzata Kijora oraz uczniowie klasy II LO, którzy przygotowali dla nich pożegnalną część artystyczną.

Po przemowach zaproszonych gości oraz krótkiej części artystycznej to maturzyści następnie zabrali głos. Dyrektorce szkoły, wychowawczyni, nauczycielom oraz rodzicom dziękowali za wkład włożony w ich edukację i wychowanie. Goście otrzymali od maturzystów kwiaty.

Końcowym etapem uroczystości było rozdanie świadectw oraz nagród dla najlepszych uczniów. Dyrektorka szkoły wraz z wychowawczynią wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Uczniowie także otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody z PCK oraz za honorowe oddawanie krwi, a nauczyciel W-Fu Andrzej Wiergowski i Mariusz Dudziński wręczyli uczniom pamiątki za wyniki sportowe. Pamiątki ze Starostwa Powiatowego w Działdowie wręczyła także – Magdalena Anczykowska, a Justyna Podowska wyróżniła druhów Michała Kłosowskiego i Szymona Stepnowskiego za zaangażowanie dla Związku Harcerstwa Polskiego. Nagrody wręczył także - Maciej Kornatowski – nauczyciel historii.
Maturzyści ZS w Rybnie pożegnali dyrekcję, nauczycieli oraz swoich młodszych rówieśników. Teraz czeka ich już tylko matura, a potem zasłużone wakacje...

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka