www.gminarybno.pl

Drukuj

SP Rumian laureatem Międzynarodowego programu „Badacz Wody”

Opublikowano 2015-09-16 12:40:35. Artykuł wyświetlono: 1167 razy.

O tym, że woda to cenna substancja doskonale wiedzą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie. Nie tylko wiedzą, ale także ją chronią. Problem coraz mniejszej ilości wody na świecie skłonił całą społeczność szkolną i lokalną do refleksji i podjęcia nowych wyzwań w tym zakresie. Wcielając w życie ideę ekorozwoju w szkole, realizujemy edukację przyrodniczą i ekologiczną, przede wszystkim przez udział w projektach i programach edukacyjnych.

Uczestnictwo w międzynarodowym programie „Badacz Wody” ułatwiło wykorzystanie wiedzy naszych uczniów w praktyce. Dzieci mogły świetnie odnaleźć się w nowej roli – badacza. Od lutego br. Placówka podejmowała różnorodne działania mające na celu min. Wyrabianie poczucia odpowiedzialności u uczniów za otaczające środowisko szczególnie w aspekcie wody jako substancji niezwykle ważnej w życiu człowieka.
11 września 2015r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się podsumowanie programu „Badacz Wody”. Organizatorem całego przedsięwzięcia była Fundacja GAP Polska.
Grupa 14 uczniów wraz z dyrektorem szkoły Hanną Kirchhof i nauczycielami Iwoną Cybulską i Grzegorzem Wiergowskim wyjechała do Warszawy na Galę Programu „Badacz Wody” po odbiór statuetki i nagród. Pięć placówek z całej Polski wyłonionych w konkursie, w tym Szkoła Podstawowa w Rumianie, prezentowało zrealizowane zadania w postaci prezentacji multimedialnej, pokazów doświadczeń oraz wystawy zdjęć ukazującej swoje sukcesy, osiągnięcia ( Seminarium naukowe „EKOTRENDY- czyli, jak wykorzystać wodę deszczową?”, Festiwal Wody, stoisko edukacyjne z Karolem Okrasą). Organizatorzy oprócz nagród zapewnili również poczęstunek, a uwieńczeniem Gali była konsumpcja wspaniałego tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję.
Uczestnictwo w programie pozwoliło min. Na pozyskanie wielu materiałów edukacyjnych, zintegrowanie zespołów uczniowskich, na szukanie i realizację ciekawych inspiracji do podejmowania różnych działań w dziedzinie ochrony wody. Nasza szkoła promowała swoje zadania w środowisku lokalnym, szukała sprzymierzeńców w realizacji założonych celów.
Dyrektor i Rada Pedagogiczna pragnie podziękować uczniom, Radzie Rodziców oraz wszystkim sponsorom i sprzymierzeńcom za pomoc i wsparcie przy realizacji Międzynarodowego Programu „Badacz Wody”.

Tekst: Cybulska Iwona
Zdjęcia: Kirchhof Hanna
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka