www.gminarybno.pl

Drukuj

Stowarzyszenie oficjalnie otworzyło nową świetlicę w Rybnie

Opublikowano 2015-11-09 10:38:43. Artykuł wyświetlono: 2224 razy.

W czwartek, 5 listopada o godz. 18:00 odbyło się oficjalne otwarcie świetlicy nad salą OSP w Rybnie, które zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno. Danuta Zdunek na to ważne wydarzenie zaprosiła Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego oraz sołtysa wsi Rybno – Henryka Wiśniewskiego.

Wiceprzewodnicząca zarządu Danuta Zdunek powitała wszystkich przybyłych gości i oficjalnie dokonała otwarcia nowej świetlicy wiejskiej, która będzie służyć Stowarzyszeniu do częstych spotkań. Wójt Gminy Rybno podkreślił, że bardzo cieszy go fakt, że seniorzy w gminie są tak aktywni i wychodzą z domów, realizuję ciekawe projekty i spotykają się. Po uroczystym otwarciu przyszedł czas na przepyszny tort, który z tej okazji został upieczony. Panie wręczyły także Tomaszowi Węgrzynowskiemu drobny upominek w podziękowaniu za pomoc w realizowaniu licznych projektów.

Jak się dowiedzieliśmy od Danuty Zdunek, członkowie Stowarzyszenia jeszcze w tym roku wybiorą nowy zarząd, a także powstanie strona internetowa, dzięki której będą mieli lepszy kontakt ze sobą, a mieszkańcy gminy będą mogli zobaczyć co ciekawego się u nich dzieje. W tym roku Stowarzyszenie zorganizowało m.in.: bal karnawałowy, w którym udział wzięło 40 seniorów, 4 wyjazdy na basen do Mławy, wyjazd rehabilitacyjny do Ciechocinka, wyjazd na koncert do Olsztyna. Seniorzy spotykają się w każdy 1 i 3 czwartek miesiąca, a na spotkaniach często mają bezpłatne warsztaty z rękodzieła, organizują grilla z okazji pierwszego dnia lata, obchodzą Międzynarodowy Dzień Seniora, a także są członkami Dyskusyjnego Klubu Książki w Rybnie. Seniorzy składają liczne wnioski o dofinansowanie do różnych instytucji, a także wzięli udział w wykładzie policji na temat bezpieczeństwa oraz w konkursie kulinarnym, nad którym patronat objął – Karol Okrasa. 26 listopada w restauracji „Świtezianka” organizują bal Andrzejkowy dla seniorów – można się jeszcze zapisywać! Jak podkreśla Danuta Zdunek ich przygoda aktywnego spędzania czasu rozpoczęła się podczas pierwszych spotkań astronomicznych, które w ubiegłym roku organizował Robert Szaj.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka