www.gminarybno.pl

Drukuj

Strażacy z Rumiana nie tylko gaszą

Opublikowano 2013-10-03 15:57:02. Artykuł wyświetlono: 1706 razy.

Strażacy - ochotnicy z Rumiana nie ograniczają swojej działalności wyłącznie do gaszenia pożarów. Dzięki ich inicjatywie zagospodarowany został teren na stawem w Rumianie.

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rumianie złożyli wniosek w ramach konkursu "Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla" i uzyskali dofinansowanie w wysokości 5000 zł. na realizację zadania pod nazwą "Miejsce rekreacji nad stawem w Rumianie". W ramach tego przedsięwzięcia zagospodarowany został teren wokół stawu - brzegi obsiano trawą, ustawiono ławki, zbudowano palenisko do ogniska i ustawiono tablicę pamiątkową.

Zagospodarowany teren nie tylko poprawił estetykę miejscowości, lecz także poprawił warunki dla miłośników wędkowania oraz stworzył nowe miejsce rekreacji i odpoczynku dla tutejszych mieszkańców. Ta z pozoru mała inwestycja dzięki ogromnemu zaangażowaniu strażaków oraz aktywnemu wsparciu mieszkańców znacząco zmieniła wygląd miejscowości.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka