Świąteczny Mecz Tenisa Ziemnego

Opublikowano 2015-12-23 11:23:40. Artykuł wyświetlono: 1900 razy.

W niedzielę, 20 grudnia w hali OSiR w Rybnie odbył się Świąteczny Mecz Tenisa Ziemnego, w którym zmierzyły się reprezentacje Rybna i Lidzbarka. Inicjatorami turnieju byli: kierownik OSiR Hanna Bem oraz Karol Rykaczewski.

Drużynę z Rybna reprezentowali: Bartłomiej Olszewski, Paweł Choma, Rafał Czarnecki oraz Karol Rykaczewski. Ustalono iż, mecze singlowe będą rozgrywane do wygranego jednego seta, natomiast deblowe do wygrania dwóch setów. W sumie rozegrano sześć spotkań (cztery singlowe i dwa deblowe), gdzie w pięciu z nich górą byli gracze z Lidzbarka. Wszystkim dopisywały dobre nastroje pomimo pięciogodzinnych zmagań tenisowych. Ostatecznie okazały puchar za I miejsce trafił do drużyny z Lidzbarka, która wygrała mecz wynikiem 5:1.

Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli o jak najlepszy rezultat, jednak zawodnicy z Lidzbarka wykazali się większym doświadczeniem i było widać u nich systematyczność w grze.

- Mam nadzieję, że w przyszłym roku nic nie stanie na przeszkodzie, aby w Rybnie powstał kort z prawdziwego zdarzenia. Wtedy będziemy mogli propagować i rozwijać tę coraz bardziej popularną dyscyplinę sportu – powiedział Karol Rykaczewski

Mecz nr 1 Rybno-Lidzbark 6-7 (2-7)
Mecz nr 2 Rybno- Lidzbark 4-6
Mecz nr 3 Rybno- Lidzbark 6-3