www.gminarybno.pl

Drukuj

Święto Szkoły

Opublikowano 2013-10-28 09:20:27. Artykuł wyświetlono: 3046 razy.

Tradycyjnie już 23 października Zespół Szkół w Rybnie obchodził swoje święto. Tym razem święto to było szczególne, gdyż w tym dniu minęła 5 rocznica nadania imion szkołom: Liceum Ogólnokształcącemu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Gimnazjum im. bp. Jana Chrapka.

Uroczystość rozpoczęła się mszą święta, po której wszyscy udali się do szkoły. W części oficjalnej pani dyrektor powitała zaproszonych gości i całą społeczność szkolną. Głos zabrali także goście – Wójt Gminy Rybno pan Edmund Ligman, Przewodniczący Rady Gminy pan Marian Ligman, pan Robert Szaj, ksiądz Damian Wysocki oraz pani Jolanta Bielecka – przewodnicząca Rady Rodziców, która przekazała prezent w postaci chłodziarki do szkolnej kuchni. Podczas apelu odbyło się także ślubowanie na sztandar uczniów klas I liceum i gimnazjum oraz przyrzeczenie I klasy szkoły zawodowej.

Po części oficjalnej grupa teatralna pod kierunkiem pań Beaty Ligman i Joanny Gawlik zaprezentowała spektakl, do którego inspiracją stały się motta patronów. Uczniowie zabrali zgromadzonych w drogę pełną rozterek, trudnych decyzji i wyborów. Kierując się postawami patronów pokazali jak żyć, żeby nie zbłądzić.

W drugiej części obchodów Święta Szkoły uczniowie uczestniczyli w warsztatach tematycznych, które poprowadzili:
Warsztat podróżniczy – pani Władysława Zielińska
Warsztat chemiczny – pani Patrycja Heleniak
Warsztat historyczny – pani Ewa Rzeszutko i pan Piotr Rydel
Warsztat astronomiczny – pan Robert Szaj
Warsztaty sportowe – pani Aleksandra Gniazdowiska i pan Karol Rykaczewski
Warsztat rzeźbiarski – pan Józef Karczewski
Warsztat wizażu – pani Beata Ligman
Warsztat pożarniczy – strażacy OSP Dębień
Warsztat wikliny papierowej – pani Alicja Stachowicz i pani Kazimiera Filip.

Efektem pracy warsztatowej są piękne wyroby artystyczne, wiedza przyswojona przez uczniów. Po raz kolejny uczniowie doskonalili umiejętność pracy zespołowej.
Ponadto uczniowie w grupach udawali się do restauracji Świtezianka na poczęstunek.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego niezapomnianego dnia, a szczególnie prowadzącym zajęcia warsztatowe i Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Rybna, serdecznie dziękujemy.

Tekst i zdjęcia nadesłała Pani Magdalena Anczykowska
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka