www.gminarybno.pl

Drukuj

Szczupliny: Święto Ryby

Opublikowano 2017-08-01 10:07:39. Artykuł wyświetlono: 2059 razy.

W sobotę, 29 lipca o godz. 16:00 nad jeziorem w Szczuplinach odbyło się „Święto Ryby”, zorganizowane przez Gminę Rybno, Gminę Dąbrówno, Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie oraz Gminne Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Dąbrównie.

Uroczystość otworzył Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Wójt Gminy Dąbrówno – Piotr Zwaliński, Radny Gminy Rybno – Jan Fafiński oraz Dyrektorzy GBP w Rybnie i GCKB w Dąbrównie – Jarosław Rolkowski i Daniel Drobisz.

Na uczestników pierwszej w historii takiej imprezy „na pograniczu dwóch gmin – Gminy Rybno i Dąbrówno” czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Między innymi: urządzenia dmuchane dla dzieci, malowanie twarzy, pokaz modeli pływających przez grupę prowadzoną dzięki Jarosławowi Bielskiemu, a także zawody wędkarskie oraz turniej piłki plażowej o Puchar Wójtów Gminy Rybno i Dąbrówno. O 17:00 i 20:00 odbyły się także koncerty „szantowe” – zagrał teatr muzyczny „HALS” oraz zespół „Radio Bagdad”. Stoiska gastronomiczne, gdzie można było zakupić m.in. potrawy rybne przygotowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno z Danutą Zdunek na czele, Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Dąbrówno „nasze miejsce na ziemii” oraz lokalni przedsiębiorcy. Na imprezie swoje piękne maszyny zaprezentował także Motoclub Wel. Uroczystość obstawiali strażacy z OSP Koszelewy oraz OSP Tułodziad. Na koniec odbyła się zabawa taneczna.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka