Tuczki mistrzem w Igrzyskach Sołectw

Opublikowano 2015-03-19 12:50:42. Artykuł wyświetlono: 2372 razy.

W niedzielę, 15 marca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbyły się Gminne Halowe Igrzyska o Puchar Wójta Gminy Rybno.

Udział w zawodach wzięło aż 11 sołectw: Dębień, Grabacz, Grądy, Gralewo Stacja, Gronowo, Hartowiec, Koszelewy, Rybno, Tuczki, Truszczyny i Żabiny!

Igrzyska otworzył wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, który życzył wszystkim sportowej i udanej rywalizacji. 11 sołectw z gminy Rybno wzięło udział w ośmiu konkurencjach sprawnościowych: trójbój dla sołtysów, wielobój rodzinny, podnoszenie odważnika, tenis stołowy, szachy, warcaby, drużynowy trójbój seniorów oraz przeciąganie liny. Po kilku godzinach rywalizacji organizator zawodów – Andrzej Wiergowski wyłonił zwycięzców Igrzysk! Sołectwo Tuczki zdobywając łącznie 131 pkt. we wszystkich konkurencjach zostało mistrzem Gminnych Halowych Igrzysk! Najlepsi zawodnicy z wszystkich konkurencji sportowych otrzymali pamiątkowe medale, które wręczył – Tomasz Węgrzynowski oraz radny gminy Rybno – Andrzej Kornacki. Wszystkie sołectwa otrzymały także pamiątkowe puchary oraz dyplomy, a najlepsza drużyna z gminy Rybno – Tuczki nagrodę specjalną – 2 tysiące złotych.

To były pierwsze Igrzyska Sołeckie od wielu lat, które na pewno zawodnicy i zawodniczki zapamiętają na długo. Wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski dziękuję organizatorowi, nauczycielom, harcerzom, oraz pracownikom OSiR-u za zorganizowanie tak udanej imprezy sportowej.

Przedstawiamy klasyfikacje generalną:

2. Rybno
  3. Dębień
  4. Gralewo Stacja
  5. Koszelewy
  6. Truszczyny
  7. Grądy
  8. Żabiny
  9. Grabacz
  10. Hartowiec
  11. Gronowo

Trójbój dla sołtysów: