www.gminarybno.pl

Drukuj

Urodziny Mikołaja Kopernika

Opublikowano 2020-02-21 12:37:08. Artykuł wyświetlono: 433 razy.

W Zespole Szkół w Rybnie dnia 18 lutego 2020r. obchodziliśmy wigilię urodzin Mikołaja Kopernika. Gmina Rybno leży na Szlaku Kopernikowskim i w związku z tym chcieliśmy uroczyście nawiązać do dnia urodzin sławnego Polaka. Poszczególne klasy przygotowały o planetach naszego układu słonecznego plakaty, które stanowiły część dekoracji.

Tego dnia uczniowie mieli możliwość obejrzenia dwóch filmów o Mikołaju Koperniku, przedstawionych przez pana Roberta Szaja. Uczniowie wysłuchali wykładu pana Roberta Szaja na temat życia oraz znaczenia odkryć Kopernika. Dwuosobowe drużyny z każdej klasy wzięły udział w quizie o naszym wielkim astronomie. Na zakończenie quizu zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, które przekazał pan Robert Szaj. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie stali się posiadaczami map nieba, które także podarował pan Robert Szaj. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Nadesłała: Ewa Golder
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka