www.gminarybno.pl

Drukuj

Wiekowe topole do wycinki

Opublikowano 2021-11-24 08:24:39. Artykuł wyświetlono: 113 razy.

W ostatnim czasie w naszym kraju ze względu na trudne warunki atmosferyczne często dochodziło do utrudnień w ruchu drogowym w związku z połamanymi i powalonymi na drogę drzewami.

Do drzew, które najczęściej ulegają zniszczeniom podczas wichur i nawałnic są topole w wieku senioralnym. Rosną bardzo szybko, lecz również szybko się starzeją i już po 40 latach mogą stanowić poważne zagrożenie, gdyż są podatne na choroby i szybko ulegają próchnieniu, porastają jemiołą.

Z krajobrazu gminy Rybno sukcesywnie znikają stare topole. W ubiegłym roku usunięto topole na drodze powiatowej do Jeglii. Obecnie trwają prace wycinkowe tego gatunku w pasie drogi wojewódzkiej nr 538 pomiędzy Rybnem a Tuczkami. Do końca lutego 2022r. zostaną również usunięte wiekowe topole (53 sztuki) rosnące w pasie drogi gminnej Koszelewy – Żabiny. Stare drzewa zastąpią nowe nasadzenia.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka