www.gminarybno.pl

Drukuj

Wielki sukces uczniów z SP w Rumianie w zapasach

Opublikowano 2016-04-20 09:29:30. Artykuł wyświetlono: 1509 razy.

Dnia 16.04.2016r na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się Turniej Wojewódzki III Rzut Ligi Międzyszkolnej młodzików i młodziczek w zapasach.

Do rywalizacji przystąpili młodzi adepci zapasów z Rumiana, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową im. ks Jana Twardowskiego. Sekcja powstała we wrześniu ubiegłego roku i uczniowie startują również jako Delfin Rybno. Pomimo tremy uczniowie rywalizowali z zawodnikami z całego województwa na równym poziomie. Pierwszy start można uznać za bardzo udany.W zawodach wzięło udział 18 zawodników z Rumiana , oto miejsca medalowe:

32 kg - 3 miejsce Truszczyński Paweł
35 kg - 3 miejsce Jelonek Karol
38 kg - 3 miejsce Ruciński Michał
100 kg - 2 miejsce Szulwic Patryk

dziewczęta
32 kg - 1 miejsce Świniarska Klaudia
32 kg - 2 miejsce Rozentalska Monika
37 kg - 3 miejsce Monczkowska Karolina
40 kg - 1 miejsce Rozentalska Marta
44 kg - 3 miejsce Szulwic Oliwia
44 kg - 3 miejsce Chyrzyńska Amelia
52 kg - 2 miejsce Rozentalska Ewa

Szkoła podstawowa w Rumianie w rywalizacji szkół z województwa zajęła I miejsce, a w punktacji klubowej GSZS Delfin Rybno zajął II miejsce w województwie ustępując nieznacznie jedynie drużynie z Lidzbarka Warmińskiego. Trenerem sekcji jest Mirosław Gajewski.

Dyrektor Szkoły i Rada Pedagogiczna składają podziękowania panu trenerowi za pracę włożoną w rozwój sportu w naszej szkole. Szczególne podziękowania chcemy złożyć Firmie Libro, która jest sponsorem strategicznym Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie.

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Rumianie
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka