Wirtualny rajd rowerowy

Opublikowano 2020-09-04 08:54:18. Artykuł wyświetlono: 1702 razy.

Wydarzenie organizowane przez Program Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 potrwa od 18 do 27 września 2020 roku.

W tym terminie każdy uczestnik musi indywidualnie przejechać rowerem dystans co najmniej 10 kilometrów w dowolnym miejscu w jednym z trzech województw w Polsce: warmińsko-mazurskim, podlaskim, pomorskim lub w obwodzie kaliningradzkim (w ciągu jednego dnia).

Dystans musi zostać zmierzony za pomocą odpowiedniej aplikacji monitorującej aktywność. W trakcie rajdu należy zrobić sobie zdjęcie tzw. selfie promujące Program Polska-Rosja oraz współpracę transgraniczną.

Każdego roku Program Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 włącza się w obchody Europejskiego Dnia Współpracy, który wypada 21 września. Tym razem z powodu pandemii nie odbędzie się wspólny rajd rowerowy, a jedynie alternatywna forma tego wydarzenia.

Rejestracja do wirtualnego rajdu potrwa do 9 września 2020 roku. Liczba miejsc jest ograniczona.

źródło: https://warmia.mazury.pl/unia-i-wspolpraca-zagraniczna/aktualnosci/5880-wirtualny-rajd-rowerowy-polska-rosja