Współpraca transgraniczna

Opublikowano 2019-11-21 13:43:44. Artykuł wyświetlono: 2400 razy.

Rozpoczął się cykl spotkań, które będą się odbywały w związku ze wspólną realizacją projektu transgranicznego Polska-Rosja 2014-2020.

Pierwsze spotkanie Wójta Gminy Rybno oraz Burmistrza (Gławy) miasta Gusev - Aleksandra A. Kitajewa odbyło się w Olsztynie 20 listopada 2019 r. w biurze koordynatora projektu Pani Renaty Leszczyńskiej. Celem spotkania było zapoznanie się, nawiązanie pozytywnych relacji oraz obustronne zapewnienie o chęci realizacji wspólnego przedsięwzięcia. Obok omawianego zagadnienia współpracy transgranicznej poruszone zostały tematy dotyczące szerszego współdziałania między gminami partnerskimi w zakresie edukacji – wymiana młodzieży, sportu – organizacja międzynarodowego turnieju zapaśniczego oraz meczu piłki nożnej, a także rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości.

Druga część spotkania odbyła się w Rybnie. W spotkaniu uczestniczyli Skarbnik Gminy Gusev - Julija Potorokina oraz koordynator projektu Benedykta Luschik, władze Gminy Rybno, Radni Gminy Rybno, pracownicy Urzędu Gminy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Podczas spotkania została przedstawiona prezentacja pt.: „Gusev – miasto przyszłości”, dzięki której mogliśmy lepiej poznać naszego Partnera. Zarówno po stronie polskiej, jak i rosyjskiej dało się zauważyć otwartość, życzliwość oraz zadowolenie z przebiegu spotkania. Oczekując na kolejne spotkania mamy nadzieję, że przyjazna atmosfera i przyjacielskie stosunku zaowocują podczas trudu realizacji ogromnego przedsięwzięcia.