www.gminarybno.pl

Drukuj

Wykład dr Piotra Kardeli i wręczenie stypendiów naukowych na XXI sesji Rady Gminy Rybno

Opublikowano 2016-03-16 13:17:49. Artykuł wyświetlono: 2829 razy.

W dniu 15 marca 2016 r. odbyła się XXI sesja Rady Gminy Rybno, podczas której upamiętniono "Żołnierzy Wyklętych".

Gościem specjalnym podczas obrad Rady Gminy Rybno był dr Piotr Kardela - pracownik naukowy Instytutu Pamięci Narodowej, który wygłosił wykład dotyczący polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Doktor Kardela przedstawił także sylwetki kilku przedstawicieli konspiracji antykomunistycznej, którzy związani byli z naszym regionem. Wykład zorganizowany został z okazji przypadającego w dniu 1 marca Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Osoby obecne podczas sesji uczciły także minutą ciszy pamięć "Żołnierzy Wyklętych".

Podczas sesji Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski podziękował również Sołtysom za dotychczasowy wkład pracy, jaki wnieśli w rozwój swoich miejscowości i poprawę jakości życia mieszkańców.

Ważnym punktem obrad było także wręczenie stypendiów naukowych dla uczniów szkół z terenu Gminy Rybno, którzy wyróżniają się wśród rówieśników wysokimi wynikami w nauce.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka