Żabiny mają nowego sołtysa

Opublikowano 2015-02-17 10:07:50. Artykuł wyświetlono: 2080 razy.

W czwartek, 12 lutego o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Żabinach odbyły się wybory sołeckie na sołtysa wsi oraz radę sołecką.

Wybory poprowadzili: Bożena Zielińska z Urzędu Gminy Rybno oraz wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski. Na to ważne wydarzenie oprócz mieszkańców wsi przybyli także radni gminy Rybno: Grzegorz Rozentalski, Dariusz Tara i Sylwester Kasprowicz.

Na sołtysa Żabin zgłosiło się czworo kandydatów – Żaneta Zdunek, Zbigniew Domeracki, Jolanta Kozłowska i Grzegorz Morenc. Mieszkańcy zadecydowali, że to właśnie Jolanta Kozłowska stanowisko sołtysa pełnić będzie przez kolejne cztery lata – otrzymała 60 głosów. Do rady sołeckiej mieszkańcy wybrali: Marzenę Gontarz, Żanetę Zdunek, Bożenę Rozentalską, Ewę Józefowicz i Piotra Nazar. Nowy sołtys oraz nowa rada sołecka będzie miała dużo pracy, ponieważ już w tym roku z budżetu gminy Rybno zostanie wyodrębniony fundusz sołecki – Żabiny otrzymają około 29 tysięcy zł. Wójt gminy Rybno korzystając ze spotkania z mieszkańcami wytłumaczył wszystkim jak wygląda sytuacja finansowa w Urzędzie Gminy Rybno oraz jakie inwestycje stawia na pierwszym miejscu do zrealizowania.

Tekst i fot. nadesłał: Sylwester Kasprowicz