Żabiny: Mieszkańcy rozpoczęli budowę deptaka

Opublikowano 2016-09-06 13:46:40. Artykuł wyświetlono: 1382 razy.

Mieszkańcy sołectwa Żabiny wraz z Radnym Gminy Rybno – Grzegorzem Rozentalskim i Sołtysem wsi – Edmundem Gajkiem rozpoczęli budowę deptaka. Jak widać na zdjęciu mieszkańcy wspólnie kładą kostkę, która została zakupiona ze środków funduszu sołeckiego.

W pracach związanych z wykonaniem deptaka uczestniczą również pracownicy zatrudnieni w ramach robót interwencyjnych. Pomocy nie odmówili również druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zajęli się udrożnieniem przepustu pod drogą wojewódzką.

Także w tym roku dzięki mieszkańcom Żabin zostały zamontowane kable energetyczne, które zasilą nowe lampy obok deptaka. Żabiny stają się coraz piękniejsze. Zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi, umiejętność pracy w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów – to wielka umiejętność jednoczenia i tworzenia czegoś pięknego – Sylwester Kasprowicz.

Tekst i zdjęcie nadesłał: Sylwester Kasprowicz