www.gminarybno.pl

Drukuj

Żabiny wygrały 'Żabią' Olimpiadę

Opublikowano 2017-06-08 16:37:33. Artykuł wyświetlono: 2585 razy.

W sobotę, 3 czerwca o godz. 9:00 w Żabinach odbyła się „Żabia” Olimpiada, którą zorganizowało Stowarzyszenie „Żabianka” w ramach środków grantowych Fundacji Banku Zachodniego WBK. Udział w olimpiadzie wzięło 6 szkół, które rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach – piłka nożna, piłka siatkowa-plażowa i lekkoatletyka.

„Żabią” Olimpiadę otworzył Mariusz Kryska – prezes Stowarzyszenia „Żabianka”, który powitał Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, Radnego Gminy Rybno – Grzegorza Rozentalskiego, Kierownika ds. Oświaty – Wiesławę Wróblewską, Sołtysa wsi Żabiny – Edmunda Gajka, Kierownika Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie – Hannę Bem, Dyrektora Zespołu Szkół w Rybnie – Krzysztofa Anisiewicza, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach – Ewę Kopańską, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach – Barbarę Kornelską, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie – Bożenę Dobrzyńską, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jeglii – Lucynę Nowakowską, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie – Hannę Kirchhof, członków Stowarzyszenie „Żabianka”, uczniów, opiekunów oraz rodziców.

Członek Stowarzyszenia „Żabianka” – Sylwester Kasprowicz wraz z Żanetą Zdunek i Marzeną Gontarz poprowadzili rywalizację szkół podstawowych w piłce nożnej dziewcząt (5 drużyn) i chłopców (4 drużyny). Przedstawiamy wyniki oraz klasyfikację końcową:

Piłka Nożna Dziewcząt:
Żabiny – Hartowiec 2:0
Rumian – Rybno 2:1
Koszelewy – Żabiny 1:0
Hartowiec – Rumian 0:4
Rybno – Żabiny 1:1
Hartowiec – Koszelewy 0:0
Żabiny – Rumian 0:4
Hartowiec – Rybno 0:5
Rumian – Koszelewy 2:0
Rybno – Koszelewy 2:0
Tabela:
1.Rumian 12 pkt. (12:1 bramki)
2.Rybno 7 pkt. (9:3)
3.Żabiny 4 pkt. (3:6)
4.Koszelewy 4 pkt. (1:4)
5.Hartowiec 1 pkt. (0:11)

Piłka Nożna Chłopców:
Żabiny – Hartowiec 7:0
Rybno – Koszelewy 3:1
Żabiny – Rybno 1:3
Koszelewy – Hartowiec 5:0
Hartowiec – Rybno 0:8
Koszelewy- Żabiny 2:2
Tabela:
1.Rybno 9 pkt. (14:2 bramki)
2.Żabiny 4 pkt. (10:5)
3.Koszelewy 4 pkt. (8:3)
4.Hartowiec 0 pkt. (0:20)

Dyrektor Zespołu Szkół w Rybnie – Krzysztof Anisiewicz przeprowadził zawody piłki siatkowej – plażowej drużyn mieszanych. Szkoły podzielił na dwie grupy: A – Rybno, Rumian, Hartowiec i B – Jeglia, Żabiny i Koszelewy. Przedstawiamy wyniki spotkań i klasyfikację końcową:
Rybno – Rumian (12:15, 14:16) 0:2
Jeglia – Koszelewy (11:15, 6:15) 0:2
Rumian – Hartowiec (15:6, 15:2) 2:0
Żabiny – Jeglia (15:7, 15:7) 2:0
Koszelewy – Żabiny (8:15, 12:15) 0:2
Hartowiec – Rybno (8:15, 1:15)
Tabele:
Grupa A:
1.Rumian 4:0
2.Rybno 2:2
3.Hartowiec 0:4
Grupa B:
1.Żabiny 4:0
2.Koszelewy 2:2
3.Jeglia (0:4)
Półfinały:
Rumian – Koszelewy (15:4, 13:15, 15:10) 2:1
Żabiny – Rybno (3:15, 6:15) 0:2
Mecz o 3 miejsce:
Koszelewy – Rybno (7:15, 12:15) 0:2
Finał:
Rumian – Żabiny (4:15, 15:17) 0:2
Po emocjonujących rozgrywkach w piłkę nożną dziewcząt i chłopców oraz piłki siatkowej – plażowej drużyn mieszanych przyszedł czas na lekkoatletykę o bieg na 300 metrów w czterech kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt. Zawody przeprowadziła Ochotnicza Straż Pożarna w Żabinach wraz z członkami Stowarzyszenia „Żabianka”. Przedstawiamy wyniki:
Klasa III
1.Maja Chojnacka (Rybno), Daniel Zawadzki (Żabiny)
2.Maja Osmańska (Żabiny), Łukasz Chechłowski (Rybno
3.Helena Rydel (Rumian), Szymon Kwaśniewski (Hartowiec)
Klasa IV:
1.Zuzanna Sokołowska (Żabiny), Michał Borowik (Koszelewy)
2.Magdalena Machulska (Koszelewy), Kacper Perowicz (Rumian)
3.Marta Tomaszewska (Rybno), Krystian Domeracki (Żabiny)
Klasa V:
1.Sylwia Kliniewska (Żabiny), Paweł Górski (Żabiny)
2.Klaudia Świniarska (Rumian), Filip Sztejka (Rybno)
3.Anna Kwaśniewska (Rybno), Filip Trzciński (Hartowiec)
Klasa VI:
1.Anna Borowska (Koszelewy), Szymon Kruszyński (Żabiny)
2.Ewa Rozentalska (Rumian), Oskar Szerszeń (Rybno)
3.Oliwia Buzanowska (Rybno), Jakub Rynkowski (Jeglia)
Po lekkoatletyce organizatorzy podliczyli punktację ogólną „Żabiej” Olimpiady i przeszli do podsumowania „święta sportu” w Żabinach. Nagrody, medale, puchary ufundowane przez Fundację Banku Zachodniego WBK wręczali dyrektorzy szkół, członkowie stowarzyszenia, kierownicy jednostek oraz strażacy. Podczas olimpiady każdy skosztował ciepłego posiłku, a Bożena Rozentalska wraz z Mariuszem Kryską czuwali nad opieką medyczną. Ochotnicza Straż Pożarna w Żabinach czuwała nad bezpieczeństwem podczas igrzysk, a olimpiadę udało się zorganizować we współpracy z Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żabinach Ewą kopańską.

Przedstawiamy klasyfikację ogólną „Żabiej” Olimpiady:
1.Żabiny 40 pkt.
2.Rybno 36 pkt.
3.Rumian 26 pkt.
4.Koszelewy 22 pkt.
5.Hartowiec 8 pkt.
6.Jeglia 5 pkt.

Prezes Stowarzyszenia „Żabianka” Mariusz Kryska składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji największego „święta sportu” w Gminie Rybno. Mariusz Kryska wręczył także nagrody indywidualne – dla najlepszej zawodniczki – Karoliny Monczkowskie, najlepszego zawodnika – Oskara Szerszenia, oraz dla Ewy Rozentalskiej i Szymona Kruszyńskiego – statuetki Talent „Żabiej” Olimpiady.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka