www.gminarybno.pl

Drukuj

Zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Zarządu Heinz Glas

Opublikowano 2013-07-10 09:44:04. Artykuł wyświetlono: 1893 razy.

W dniu 06.07.2013r. (sobota) odbyły się na jeziorze Grądy w miejscowości Grądy zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Zarządu Heinz Glas Działdowo. Organizatorami zawodów był Heinz Glas Działdowo i Koło Działdowo PZW.

Na starcie stanęło 16 zawodników. W ramach przygotowań do zawodów organizatorzy spotkali się nad jeziorem już o 5.30. Miejsce zawodów zostało oznakowane i wydzielono stanowiska dla zawodników. Pogoda tym razem dopisała było ciepło. Wyznaczanie stanowisk poszło nam sprawnie (w trakcie mogliśmy zaobserwować spławiające się ryby, głównie grasujące bolenie, co nie napawało nas optymizmem przed zawodami). O godzinie 6.15 została sprawdzona lista startowa i nastąpiła odprawa sędziowska, w trakcie której omówiono zasady rywalizacji. Ustalono, że dopuszczalnymi metodami połowu są metody : gruntowa i spławikowa, zawodnicy łowić będą na dwie wędki oraz że tura zaołów potrwa aż pięć godzin.

Następnie zawodnicy ruszyli na stanowiska. Tam jeszcze sędziowe sprawdzili sprzęt, przynęty oraz zanęty i zawodnicy rozpoczęli przygotowania do zawodów. Po przygotowaniu się zawodników oraz zapoznaniem się ze stanowiskami, zabrzmiał sygnał do nęcenia, a po kolejnych 10 minutach o 7.00 rozpoczęła się rywalizacja.

W trakcie rywalizacji zaczął wiać wiatr, który troszeczkę utrudniał łowienie. Jednak należy przyznać, że zawodnikom dopisywał dobry humor i zawody przebiegały, jak zwykle w miłej atmosferze.

Ryby nie były jednak tego dnia zbyt skore do żerowania. Dominowała drobna płoć, ukleje, a leszczyki były naprawdę rarytasem i jednocześnie niezłym bonusem pośród niewielkich uklejek. Na tle tych ryb okazy 400 gramowe były naprawdę okazałe.

Po trudach pięciogodzinnych zmagań o godzinie 12.00 nadszedł czas na wymarzony odpoczynek.

Po zakończeniu zmagań, w trakcie, gdy komisja sędziowska podliczała wyniki zawodów, zawodnicy posilali się zestawem obiadowym i debatowali o dzisiejszych zawodach.

Po podliczeniu końcowych wyników zawodów okazało się, że zwycięzcą zawodów został Witold Żurawski z wynikiem 1,99 kg, który wyprzedził Kazimierza Leszczewicza 1,69 kg i Sławomira Lewandowskiego 1,51 kg. Rywalizacja dostarczyła sporo emocji, a losy zajętych miejsc w klasyfikacji końcowej ważyły się jak zwykle do ostatniej minuty zawodów. Czołowa trójka puchary i dyplomy, a ponadto wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni.

Zawody przeprowadzili sędziowie Koła Działdowo : Paweł Wółkowski, Paweł Wółkowski (Junior) i Ryszard Grabowski, natomiast nad sprawami organizacyjnymi z ramienia współorganizatora Heinz Glas Sp. z o.o. czuwali Janusz Anczewski i Bogdan Jabłonowski.

Mamy nadzieję, że na kolejnych zawodach złowimy więcej ryb i w końcu trafimy na ich dobre żerowanie. Zawody, co warto jeszcze raz podkreślić odbyły się w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze.

Poniżej w załączniku można zapoznać się z wynikami zawodów.

Autor: Paweł Wółkowski
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka