www.gminarybno.pl

Drukuj

17 drużyn zagrało dla Małgosi

Opublikowano 2017-07-10 12:38:50. Artykuł wyświetlono: 3064 razy.

W sobotę, 1 lipca na boiskach orlikowych w Żabinach i Koszelewach odbyły się zmagania w ramach turnieju charytatywnego w piłkę nożną o Puchar Prezesa GSZS Delfina Rybno – Jana Rozentalkiego pod hasłem „Zagrajmy dla Małgosi”.

Udział w zawodach wzięło 17 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy: A (Eurostyl Rybno, Team Działdowo, Kar-Hand Video, Gmina Dąbrówno), B (Nieustraszeni, Serwis informacyjny – Syla, Jabłonowo, Gospodarstwo Agroturystyczne – Renata Rudzińska), C (raDRUK, Sołectwo Dębień, Legion Lidzbark, RIN Meble) i D (Petarda Klonowo, Usługi Szklarskie – Gabryś Weinar, Leszcz, MKS Tęcza i Tytani Rybno).

W trakcie rundy eliminacyjnej w Żabinach członkowie Stowarzyszenia „Żabianka” – Bożena Lewicka, Bożena Rozentalska, Marzena Gontarz, Dorota Kruszewska, Iwona Mondzelewska wraz z dziećmi przeprowadzili kiermasz charytatywny prac wykonanych na zajęciach plastycznych „Żabianki”.

Cztery zespoły przeszły do półfinałów:
raDRUK – Leszcz 3:3 (3:1 k)
Serwis informacyjny – Syla – Eurostyl Rybno 3:4

Mecz o 3 miejsce:
Leszcz – Serwis informacyjny – Syla 1:4

Finał:
Eurostyl Rybno – raDRUK 1:0

Zawody, które sędziowali – Paweł Wółkowski i Arkadiusz Długokęcki o godz. 15:30 uroczyście podsumował Przewodniczący Grupy „W Rękach Młodych” Sylwester Kasprowicz wraz z członkami tej grupy, którzy zajęli się stroną techniczną turnieju – Klaudią Wiśniewską i Krzysztofem Sobotką. Puchary, medale i statuetki wręczali: Prezes GSZS Delfina Rybno – Jan Rozentalski oraz Radni Gminy Rybno – Grzegorz Rozentalski i Dariusz Tara. Najlepszym zawodnikiem został – Denis Demiszew (Eurostyl Rybno), najlepszym bramkarzem – Jakub Lendzionowski (raDRUK), a najlepszym strzelcem z 9 bramkami na koncie Sebastian Waszczuk (Leszcz).

Także Hanna Karczewska, mama Małgosi podziękowała organizatorom oraz Stowarzyszeniu „Żabianka” za pomoc, która niesiona jest już od pięciu lat. – Grupa „W Rękach Młodych” serdecznie dziękuje Dyrektor Szkoły Podstawowej w Koszelewach - Barbarze Kornelskiej oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żabinach – Ewie Kopańskiej za udostępnienie szkół oraz sprzętu nagłaśniającego. Podziękowania należą się także obsłudze medycznej, która charytatywnie wsparła zawody – Marcie Lipce i Bożenie Rozentalskiej. Dziękujemy oczywiście sponsorom, bez których turniej nie mógłby się odbyć: Zakładowi Usług Leśnych – Janowi Rozentalskiemu, Wójtowi Gminy Rybno – Tomaszowi Węgrzynowskiemu oraz Radnym Gminy Rybno – Czesławowi Mederskiemu, Dariuszowi Tara, Waldemarowi Reszka i Grzegorzowi Rozentalskiemu. Turniej został zorganizowany przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rybnie wraz z GSZS Delfinem Rybno. Środki, które zostały zebrane podczas turnieju zostały przekazane Małgosi przez kapitana drużyny – Eurostyl Rybno. Kolejny turniej odbędzie się 26 sierpnia w Żabinach – kontakt: 506-231-242.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst