www.gminarybno.pl

Drukuj

Będzie stacja meteo

Opublikowano 2016-05-12 20:19:17. Artykuł wyświetlono: 5461 razy.

Gmina Rybno ogłosiła przetarg na budowę stacji meteorologicznej w Rumianie.

Deficyt opadów atmosferycznych i wynikający z tego problem suszy od dawna spędzaja sen z oczu rolnikom. Zbyt duża odległość naszej gminy od najbliższych instalacji monitorujących stan opadów powoduje, iż w przeszłości zdarzały się sytuacje, że teren Gminy Rybno nie zostawał  uznany za obszar objety klęską suszy pomimo jej faktycznego zaistnienia.

Wybudowana stacja meteorologiczna będzie na bieżąco monitorować sytuację pogodową i zebrane dane przekazywać do Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej prowadzonego przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy. Pozwoli to na szybkie zidentyfikowanie zjawiska suszy i uruchomienie procedur związanych z szacowaniem strat w uprawach.

Szczegóły dotyczące przetargu opublikowane zostały w Biuletynie Informacji Publicznej
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst