www.gminarybno.pl

Drukuj

Budowa pomostu na jeziorze Rumian została zakończona

Opublikowano 2021-12-27 15:40:17. Artykuł wyświetlono: 403 razy.

W dniu 23 grudnia 2021 r. odbył się odbiór końcowy związany z budową infrastruktury rekreacyjnej nad jeziorem Rumian. Przedmiotem odbioru było wykonanie pomostu stałego wraz z wieżą widokową, pomostów pływających, które zostaną zwodowane wiosną, ścieżki pieszej nad brzegiem jeziora, małej architektury, czyli stojaków rowerowych, koszy na odpady, tablic edukacyjnej i budek dla nurogęsi.

W ramach inwestycji zostały zakupione koła ratunkowe wraz z wieszakami, knagi pomostowe do cumowania łódek i drabinki pomostowe. Dodatkowo powstał dziesięciostanowiskowy parking przy drodze powiatowej.

Ścieżka wyposażona jest w stałe oświetlenie elektryczne z czujnikiem zmierzchu. W okresie po świątecznym rozpocznie się procedura oddania pomostu i całej infrastruktury do użytku.

Gmina Rybno zyskała kolejny obiekt infrastruktury turystycznej, który z pewnością posłuży mieszkańcom do wypoczynku na świeżym powietrzy, ale także przyciągnie turystów.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1.993.439,19 zł.
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst