www.gminarybno.pl

Drukuj

Dębień: Sołectwo zakupiło altanę

Opublikowano 2020-10-19 09:52:07. Artykuł wyświetlono: 269 razy.

W sołectwie Dębień rozrasta się miejsce do rekreacji dla mieszkańców. Najpierw powstała tam OSA (Otwarta Strefa Aktywności), następnie boisko z trawy naturalnej do gry w piłkę nożną, a teraz altana wiejska ze stołami i ławkami.

Sołtys wsi Dębień – Grzegorz Januszewski podkreśla, że nowopowstające miejsce do rekreacji to efekt między innymi dobrej współpracy z Urzędem Gminy Rybno, ale przede wszystkim z mieszkańcami, którzy chętnie angażują się w prace społeczne przy budowie nowych obiektów.

- Mieszkańcy pomalowali altanę, a w niedługim czasie przymocują ją na stałe. Wartość tej inwestycji to 15 tysięcy zł. Po zakończeniu sezonu piłkarskiego na naszym boisku zostaną wyrównane ubytki trawy – zostanie posiana nowa oraz zostanie nawieziony piasek. Boisko jest systematycznie koszone, a w okresie letnim mieszkańcy systematycznie ją podlewali. Z całego serca dziękuję za dotychczasową współpracę – kończy Grzegorz Januszewski.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka