Dofinansowanie na budowę przedszkola

Opublikowano 2022-05-30 12:06:12. Artykuł wyświetlono: 1021 razy.

Gmina Rybno otrzymała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład na budowę przedszkola w Rybnie w kwocie 8.370.200,00 zł.

W projektowanym obiekcie znajdą się 2 oddziały żłobkowe oraz co najmniej 5 grup przedszkolnych wraz z wymaganym zapleczem i pomieszczeniami pedagogicznymi. Diagnoza sytuacji społeczno - gospodarczej Gminy Rybno pokazuje, że istnieje duża potrzeba utworzenia nowego przedszkola z oddziałami żłobkowymi, świadczącego dobrej jakości usługi. Powstanie przedszkola z oddziałami żłobkowymi umożliwi mamom najmłodszych dzieci podjęcie pracy zarobkowej. Nowoczesny obiekt powstanie w pobliżu Szkoły Podstawowej w Rybnie.

Inwestycja dofinansowana w około 85% ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Szacowana wartość inwestycji wynosi blisko 10 mln zł.